Internet Marketing

Google Bağlantıları (Linkleri) Reddetme Aracını Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Google Bağlantıları (Linkleri) Reddetme Aracını Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kalitesi düşük ve sayıca yüksek bağlantılar arama sonuçlarında web sitenizin görünürlüğüne zarar verebilirler. Oluşabilecek zararlardan kurtulmanın en kolay yolu link reddetme aracını kullanmaktan geçiyor. Ancak yapacağınız hatalar sitenize daha büyük zararlar verebilir. Bu nedenle çok dikkatli olunması gereken bir aracı kullanmadan önce, ön araştırmamızı nasıl yapmamız gerektiği konusunda fikir sahibi olalım.

Sitenizin Google Index (Tarama ve Dizine Aktarma) Hızını Değiştirme

Google tarafından geliştirilen yeni algoritmalar sayesinde sitenizin Google diznine aktarılması belli bir süreç içerisinde gerçekleşmektedir. Bazı web site sahiplerini bu yöntem memnun ederken, değişen kurallar bazı web site sahiplerini rahatsız etmektedir. Aslında bazı web siteleri için olumsuz gibi gözükse de Google bu güncelleme ile bir nevi web site sahiplerinin işini kolaylaştırmıştır.

google dfp small Business

Google Dfp Small Business Nasıl Kayıt Olabilirim?

DFP Small Business gelişmiş özelliklere erişim sunan ve büyümekte olan yayıncıların hızlı bir şekilde hazırlayıp kullanmaya başlayabildikleri, ücretsiz barındırılan bir reklam sunma çözümüdür. Kolaylaştırılmış reklam trafiği, envanter yönetimi, gelir optimizasyonu ve ayrıntılı raporlama gibi gelişmiş özellikleri sayesinde DFP Small Business, sitenizdeki reklamları doğrudan reklamverenlere kolayca satabilmenizi sağlayan eksiksiz bir araç seti sunmanın yanı sıra, AdSense ve reklam ağları gibi ortaklar üzerinden sattığınız envanterden en yüksek kazancı elde etmenize yardımcı olmak üzere dinamik olarak çalışır.

google dfp small Business

Google Dfp Small Business Başlangıç

DoubleClick for Publishers (DFP) Small Business gelişmiş özelliklere erişim sunan ve büyümekte olan yayıncıların hızlı bir şekilde hazırlayıp kullanmaya başlayabildikleri, ücretsiz barındırılan bir reklam sunma çözümüdür. DFP Small Business, kolaylaştırılmış trafik işlemlerini, ileri düzey öngörme ve raporlama olanağını, entegre gelir optimizasyonunu ve dünyanın en geniş reklamveren havuzuna doğrudan erişimi içeren, doğrudan ve dolaylı olarak satılan reklamları yönetmek ve büyütmek için eksiksiz bir araç seti sunar. DFP Small Business, Google’ın hızlı ve güvenilir altyapısıyla büyümek için sağlam bir temel, esnek bir API ve dünyanın en büyük yayıncılarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış güvenilir bir premium sürüme erişim sağlar.

Search Engine Marketing (SEM) Arama Motoru Pazarlaması Nedir?

Search Engine Marketing (SEM) Arama Motoru Pazarlaması Nedir?

SEM (Search Engine Marketing) Sitenizin ücretini ödeyerek arama sonuçlarında arama motorlarında da en üst kısımdaki sponsor link yada sağ taraftaki sponsor link kısmında gözükerek, hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayan bağlantı reklamlarıdır. Ülkemizde en çok kullanılan arama motorlarının bir çoğu arama motoru pazarlamasını desteklemektedir. Nasıl Çalışır? Reklamlarınızı siz oluşturursunuz Reklam oluşturup işletmenizle alakalı kelime veya öbekler olan …

Search Engine Marketing (SEM) Arama Motoru Pazarlaması Nedir? Devamı »

Video Sitesi İçin Seo Önerileri

Video Sitesi İçin Seo Önerileri

Arama motorları web sitenizi ziyaret ettiğinde içeriğinizdeki active x denetimlerinin tam anlamıyla ne içerdiğini anlayamayabilirler. Bu yüzden genellikle flash player gibi eklentilerle çalışan videoları arama motorlarına tanıtmak için, yapacağımız ilk iş, web standartlarından yararlanmak olmalıdır.

Seo Öğrenme

Seo Öğrenme

Seo için herkes kolay öğrenilebilir ve uygulanabilir zannetmektedir. Ancak Seo içerisinde on-page ve off-page faktörler barındıran ve uzmanı tarafından uygulanmadığında projenize katkıdan ziyade zarar verecek bir uygulama haline dönüşebilir. Bu nedenle seo öğrenme konusunda çok hevesli değilseniz, uzman olduğunuz konulara yoğunlaşın. Ancak illa da öğrenme istiyorum diyenlere başlamaları için arama motorlarının tavsiyerinden yola çıkmalarını tavsiye …

Seo Öğrenme Devamı »

Seo Arama Motoru

Seo Arama Motoru

Ülkemiz için arama motorları optimizasyonu (seo) denilince akla ilk gelen Google’dır. Dilerseniz sırasıyla arama motorlarının seo konusunda bize sundukları kaynaklara bir göz atalım.

google seo yardım

Google Seo Yardım

Ülkemizde en yaygın olarak kullanılan arama motoru olan Google’da sıralama elde etmek, her websitesi için önemli bir hedeftir. Hedef kitlenizdeki ziyaretçileri web sitenize ücretsiz sıralamadan çekmek için ihtiyacınız olan sihirli kelime ise seo’dur. Her ne kadar bu işten para kazananlar seo kelimesini sihirli gibi göstermeye çalışsa da aslında seo sihirli bir kelime değildir. Anlık olarak sitenize gelecek yüksek miktardaki ziyaretçiler, bir süre sonra, sıralamadan düşmenizin ardından sitenizin ne adını ne de adresini hatırlayacaklardır.

seo link

Seo Link

Arama motoru optimizasyonu için en önemli etkenlerden bir tanesi linktir. Bir sayfadan başa bir sayfaya verilen linkler, link içerisinde yer alan kelimelerde diğer sitenin faydalı bilgiler içerdiğini anlatır. Arama motorları referans ile gösterilen sitede faydalı içerik olduğunu düşünerek, referans veren sayfanın refere gücünün belli bir oranını diğer sayfaya ödül olarak verir.