seo kullanımı

Seo Kullanımı

Web sitelerimize ziyaretçi gelmesi için en ucuz yöntem arama motorlarından trafik almaktır. Google gibi arama motorlarında aratılan kelime ya da kelime grupları sonucunda oluşan sonuçlarda siteniz ne kadar üstte yer alırsa teorik olarak o kadar çok ziyaretçi elde edersiniz. Aşağıdaki adımlarda SEO için kelime iyileştirme yöntemlerinden bahsedeceğim.

  1. Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization) için hedef kelimenizde yukarılarda yer almak size ek külfet getirecektir. Çünkü zirvede kalmak için en iyisini sunmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Bu yüzden site içeriğiniz, hedef kelimeniz için en iyi içeriklerden biri olmalı.
  2. Kendinizi sitenizi ziyaret edenlerin yerine koyarak empati yapın, gerçekten web siteniz konuyla ilgili, ziyaretçinin kafasına takılan ya da öğrenmek istediklerine cevap veriyor mu? Sitenizi arama motoru için değil, ziyaretçileriniz için geliştirin.
  3. Gereksiz kelime tekrarlarından kaçının, sitem üst sıralarda çıkacak diye, içeriğinizdeki anlam bütünlüğünü kaybedecek, konunun akışına uymayan cümle ve kelime guruplarını kullanmayın.
  4. Sayfanız hakkında arama motorlarına mümkün olduğunca çok bilgi vermeye çalışın. Bunun için oluşturulmuş olan standartları sürekli takip edin. Derlenmiş bilgi arama motorları için çok önemlidir. Sitenizdeki bilgileri nasıl derleyerek, arama motorlarına ileteceğinizle ilgili geniş bilgiye schema.org adresinden ulaşabilirsiniz.
  5. Sitenize gelen ziyaretçilerin davranışlarını takip edin. Ziyaretçinin sitenizi nerede terkettiğini tespit etmeye çalışın. Yaptığınız tespitler sonucunda, eksik olduğunuz konularda, ek bilgiler sunun.