Seo Arama Motoru

Seo Arama Motoru

Seo hakkında bilginiz yoksa, lütfen seo nedir adlı konuyu okuyunuz.

Ülkemiz için arama motorları optimizasyonu (seo) denilince akla ilk gelen Google’dır. Dilerseniz sırasıyla arama motorlarının seo konusunda bize sundukları kaynaklara bir göz atalım :

Google için SEO :

Google, arama motorları arasında, webmasterlar ile iletişimi en üst düzeyde tutan arama motoru desek günümüz için yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Arama Motoru Optimizasyon Başlangıç Rehberi Tek sayfalık sürümünde başlanması gereken noktalarla ilgili ipuçları vermektedir.

Google tarafından tam sürüm sunulmuş olan Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberine de ulaşabilirsiniz. Ayrıca Google SEO konusunda çok dikkatli olunması gerektiğiyle iligli Arama Motoru Optimizasyonu konusunda çok çarpıcı ipuçları da vermektedir.

Bing için SEO :

Ülkemizde çok tercih edilen diğer bir arama motoru olan Bing, son zamanlarda yaptığı ataklarla webmasterlara sunmuş olduğu araçlar nedeniyle yeni trend yakaladı. http://www.bing.com/toolbox/seo-analyzer adresindeki araçlar, seo için sizlere yardımcı olacaktır. Araçları kullanabilmek için, bir adet Microsoft hesabınızın olması yeterlidir.

Ayrıca sürekli Bing tarafından güncellenen, Bing Webmaster Blog sayfalarını da düzenli olarak takip etmenizi tavsiye ediyorum. Gegelim Bing tarafından tavsiye edilen, başlangıç rehberine. Şimdilik İngilizce sürümü yayınlanan Bing Webmaster İlkelerine göz atmanızda fayda var.