Dijital Pazarlama

Ads.txt Nedir? (Yetkilendirilmiş Dijital Reklam Satıcıları)

IAB tarafından programatik dijital reklamcılıkta şeffaflığı artırmayı planlayan bir proje olarak karşımıza çıkıyor ads.txt. Websitesi sahipleri sitelerinde yayınlanan reklamları satma yetkisine sahip şirket veya kişileri bildirmek için ads.txt dosyasını oluşturabilirler. Bir zorunluluk olmamasına rağmen, tıpkı robots.txt gibi herkesin görebileceği bir txt dosyası olması nedeniyle, reklamverenler, üçüncü taraf tedarikçi şirketler ve dijital reklam exchange şirketleri tarafından …

Ads.txt Nedir? (Yetkilendirilmiş Dijital Reklam Satıcıları) Devamı »

Dijital Pazarlama Uzmanları İçin Temel Bilgiler

Dijital pazarlama (digital marketing) ve çevrimiçi reklamcılığa başlamadan önce dijital pazarlama uzmanları işletme hedefleri, potansiyel müşteriler ve ürünler konularına odaklanmaları gereklidir. Bu alanlar hakkında düşünmek, çevrimiçi dijital pazarlama kampanyaları için plan oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Dijital Pazarlama Terimleri

Dijital pazarlama kampanyalarında bazen karşımıza farklı terimler çıkabilmektedir. Bu yazımızda karşımıza çıkabilecek bu terimler hakkında bilgi vermeye açıklamalar yapmaya çalışacağım. Terimler sıralanırken harf sırası göz önüne alınmıştır. İşte o dijital pazarlama terimleri :

Dijital Pazarlama Uzmanına Bir Bakış

Dijital pazarlama uzmanı unvanı son zamanların gözde mesleklerinden oldu. İnternet teknolojilerinin ürün ve hizmetlerinin pazarlamalarının etkin bir şekilde artmasıyla oldukça önemli bir iş halini aldı. Peki, hem dijital pazarlamadan daha fazla pay almak isteyen işletmeler hem de dijital pazarlama uzmanı olmak isteyenler için beklentiler ne durumda bir göz atalım isterseniz.

Dijital Pazarlama Eğitimleri

Dijital Pazarlama Eğitimleri

Teknoloji ve iletişim araçlarının baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde, pazarlama ilke ve stratejilerinin aynı kalması beklenemez. Nitekim son dönemlerde Batı ülkelerinde pazarlamanın dijital boyutu önem kazanmış; bu sayede şirketler teknolojinin sınırsız imkanlarını da kullanmak suretiyle hedef kitle ve müşterilerine daha kolay ulaşır olmuşlardır. Dijital pazarlamanın tüm yönleri ile anlaşılması için bu konuda eğitim almak çok önemlidir.

dijital pazarlama nedir

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama, bilgisayar, tablet, smartphone, akıllı cep telefonu, dijital billboards, oyun konsolları gibi elektronik cihazları kullanarak tüketicilerle ve iş ortakları ile bağlantıya geçmektir. Dijital Pazarlama, e-posta, sosyal ağlar vb. kanalları kullanarak, her hangi bir kuruluş yada markanın gelişimine yol açan bir süreçtir.